Napsali o nás

Nemocné ledviny? Dialýzu si můžete udělat sami doma, telemedicína je zázrak moderního zdravotnictví

25. července v 16:00

Představte si, že na lékaře nebudete čekat v čekárně, ale doma. A prohlídka či menší lékařský úkon neproběhne v ordinaci, ale také u vás doma, a to aniž by k vám lékař přijel. Navíc při vážnějším onemocnění nebudete muset i několikrát týdně do nemocnice na kontrolu, ale budete pod neustálým on-line dohledem třeba díky aplikaci v mobilním telefonu. Tak vypadá rychle se rozvíjející telemedicína. Jednou z jejích částí je i vzdálená péče o pacienty s nemocnými ledvinami odkázanými na dialýzu.

Nemocné ledviny zpočátku nebolí

25. června v 17:05

Jejich kolaps však mívá fatální následky. Ledviny plní v našem těle velmi důležitou funkci. Při jejich poškození se snižuje výkonnost tohoto orgánu a časem může dojít až k chronickému selhání ledvin. Na rozdíl od jiných potíží jsou příznaky postupného selhávání ledvin většinou skryté a jediným způsobem, jak je lze odhalit, je lékařské vyšetření krve a moči. Mnoho pacientů se tak dostává k lékaři až v době, kdy bývá často jediným řešením dialýza.

Kolaps ledvin mi lékaři zjistili náhodou, skončil jsem na domácí dialýze

22. června v 10:18

Žil jsem běžným životem až do doby, kdy mi můj obvodní lékař při preventivní kontrole naměřil nezvykle vysoký tlak. To odstartovalo proces několika vyšetření, na základě kterých se zjistilo, že mi nepracují ledviny tak, jak by měly. Nakonec jsem skončil na dialýze. Pětapadesátiletý Eduard napsal další díl seriálu Můj boj s nemocí.

VÁŠ PŘÍBĚH: Kolaps ledvin mi lékař zjistil náhodou!

14. června v 12:28

Eduard žil běžným životem do doby, než mu při běžné kontrole lékař naměřil neúměrně vysoký tlak. Pátrání po příčině přineslo výsledek, který doposud sportovně aktivní muž nečekal. Chronické selhání ledvin a doporučení co nejdříve začít s dialýzou. Jak vypadá Eduardův život nyní?

Ledviny mají v těle jedinečnou funkci. Jak poznáte, že jsou nemocné?

13. června v 14:35

Jak bolí ledviny? Problém, je že dlouho nijak, i když už nefungují na sto procent. Ledviny dlouho nevysílají příliš výrazné varovné signály. Často se stává, že člověk zjistí, že má nemocné ledviny až když selhávají, a jediným způsobem léčby je dialýza.

Partneři